5 декабря 2019 года, четверг

ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Презентація «Штетла» №7

08.11.2019 | Община, Украина

В нашому фонді відбулася непересічна подія: презентація літературно-публіцистичного збірника «Штетл» №7. В засіданні круглого столу з цієї нагоди взяли участь науковці, історики, священнослужителі, працівники музеїв, бібліотек, ЗМІ та небайдужа громадськість міста.


«Штетл» №7 виданий в пам’ять про Проскурівський єврейський погром 1919 р., під час якого було знищено близько 1600 чоловік. З якої причини? Та в чому тільки не звинувачували євреїв! Вони уособлювали і буржуїв, і винуватців розрухи, і соціалістів, які підняли повстання проти Директорії. Але ми точно знаємо, що то були абсолютно мирні люди, єврейська біднота: здебільшого прості ремісники, яким точно було не до політики, жінки, старики, діти і навіть немовлята!


У збірнику «Штетл» №7 зібрано дуже багато історичних документів про погром, опубліковано списки загиблих від рук бузувірів, списки поранених, котрі зверталися в лікарні та перев’язочні пункти по допомогу, інший фактаж. Видання стане в пригоді усім, хто хоче знати правдиву історію рідного краю. Цей збірник – наша шана, наша данина світлій пам’яті безвинно знищених.


Приємно, що науковці й історики Хмельницького продовжують займатися вивченням тієї гіркої кривавої драми. Чимало нового ми почули від магістра історії Ярослава Михайловського, кандидата історичних наук Олексія Журка, активіста іудейської релігійної громади Семена Мільмана та інших учасників круглого столу. Прозвучали абсолютно слушні пропозиції організовувати більше зустрічей з молоддю в школах та бібліотеках з цієї тематики, повернутися до вивчення єврейських погромів часів Б. Хмельницького, звернутися з клопотанням до міської влади з пропозицією увічнити імена тих достойних людей, які не побоялися заявити свій рішучий протест погромним акціям (скажімо, назвати вулиці, провулки, сквери, парки тощо).


Источник: http://www.hesedbesht.org.ua
© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100