23 октября 2018 года, вторник

ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Підсумки проекту «Захисти життя»

22.11.2017 | Община, Украина

Сьогодні в обласному центрі Хмельницької області відбувся останній захід проекту «Захисти Життя» від Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Гідне закінчення територіального інформаційного марафону з теми паліативної допомоги, до якого увійшли Славута, Шепетівка, Старокостянтинів, Кам’янець-Подільський і, з рештою, Хмельницький, стало знаковим та принесло несподівано-гарні новини.


До участі у круглому столі запросили Начальника департаменту охорони здоров’я Хмеьницької ОДА Бориса Ткача, представників громадських організацій, для яких питання паліативу є близьким та актуальним, а також членів громадськості та активістів осередку Всеукраїнської волонтерської мережі «Community».


Керівник проекту Людмила Шварцман розповіла про завдання проекту «Захисти Життя» та його здобутки. Вона зазначила про важливість місії Міжнародного фонду «Відродження», який підтримав нашу ініціативу та сприяє розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні та світі. Далі слово надали поважному гостеві, під опікою якого знаходиться розвиток медицини області – Борису Ткачеві. Він розповів про цілі і задачі предмету сьогоднішньої зустрічі та вже наявні результати. Однак, як виявилося, головну новину Борис Васильович зберіг на потім.


Заступниця керманича обласного осередку Української ліги паліативної та хоспісної допомоги у Хмельниччині Ольга Воронюк чітко розповіла про важливість паліативної допомоги та здобутки організації. Засновником Ліги є колишній Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, який доклав немало зусиль до розвитку цієї галузі по всій країні та на Хмельниччині зокрема.


До обговорення теми на круглому столі активно долучилися представники громадськості. Керівник громадської організації з допомоги жінкам, які перенесли рак молочної залози «Донна» Зоя Сидоришина висловилася про важливість надання хоспісної допомоги в нашій області та низький рівень паліативної культури. За її словами, власне, хоспіс був потрібний нашому суспільству ще десять років тому, однак і досі це питання до кінця не визначено. Також вона зазначила, що ХБФ «Хесед Бешт» надає послуги соціальних працівників своїм клієнтам, що частково знімає соціальну напругу, однак на рівні міста цього не достатньо усім нужденним.


Активістка Валентина Крицька, яка в минулому була помічницею Народного депутата Ольги Богомолець, порушила тематику важливості участі у паліативній допомозі представників духовенства – військових капеланів. А голова Хмельницького обласного фонду «Милосердя і здоров’я» Володимир Кухар актуалізував питання новітньої реформи у сфері охорони здоров’я та її перспективи. Після повноцінного впровадження змін, паліативна допомога має бути повністю забезпеченою державою. Інший гість, колишній торакальний хірург Борис Шлаїн, запропонував окреслити роботу круглого столу для згуртування його учасників та ініціювання конкретних кроків щодо зміни ситуації на краще.


Команда проекту «Захисти Життя» внесли позитивні нотки у дещо напружене обговорення. Людмила Новіцька розказала про актуальність юридичної допомоги паліативним пацієнтам та вагу простого дружнього спілкування з людьми. В’ячеслав Нагнибіда розповів життєствердну історію Вікторії Полісюк, яка впродовж 16 років перебуває на штучній вентиляції легень, але за допомогою рідних, друзів та волонтерів займається творчістю та благодійністю. Саме собою сплило питання волонтерства, яке доповнилося повідомленням про розширення майбутньої діяльності осередку «Community» саме в напрямку паліативної допомоги.


Кульмінацією зустрічі стала заява Начальника департаменту охорони здоров’я Хмеьницької ОДА Бориса Ткача. Він повідомив, що у нашому місті почалися конкретні роботи щодо створення хоспісу. Ініціатива належить міському голові Олександру Семчишину, вже відоме приміщення, що відповідає вимогам майбутнього хоспісу та знаходиться по вул. Б. Олійника мікрорайону Гречани. Зараз розпочаті роботи зі створення проекто-кошторисної документації, що невдовзі переросте у повноцінне створення довгоочікуваної установи. Цю приємну новину учасники круглого столу сприйняли з особливим ентузіазмом.


Отож, проект «Захисти Життя» виконав поставлені цілі й задачі. Планові заходи закінчилися, однак під час круглого столу в Шепетівці завдяки вкладу Христини Янушевської, було намічено ще дві позапланові презентації проекту в Полонному та Ізяславі. Готовий до друку тираж інформаційних буклетів, які у Фонді «Хесед Бешт» підготували спеціально для широкого інформування суспільства.


Хочеться висловити слова щирої подяки усім небайдужим організаціям та окремим людям, які брали участь в заходах проекту та переймаються питаннями паліативної допомоги. І, звісно ж, – особлива подяка Міжнародному фондові «Відродження» за підтримку та слідуванню високій гуманітарній місії!


Источник: http://www.hesedbesht.org.ua

© 1997—2009 Всеукраинский Еврейский Конгресс
Еврейская студунческая организация Гилель Компьютерная школа Правда о Сионизме Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100